Instagram’da sahte takipçi almakla uğraşmıyorsanız, doğru yapıyorsunuz. Bu hesaplar zamanla silinecekler ve çabanız boşa gidecek. Bu yazımızda Instagram üzerinde gerçek takipçi kazanmanıza yardımcı olacak, örneğin Tweet’leri Instagram’da paylaşırken size zaman kazandıracak ve profil sayfanızı ilgi çekici yapmanızı sağlayacak 6 Instagram aracını bir araya getirdik.

Instagram hesabınız diğerlerinden farklı olsun istiyorsanız, çoğu ücretsiz olan bu uygulamalardan işe başlayabilirsiniz.

1. Splitagram (Web): Fotoğraftan Profil Izgarası Oluşturma

Instagram sayfanızdaki küçük fotoğraf kutucuklarını büyük bir fotoğrafı oluşturacak şekilde düzenlemek, sosyal platformda popüler bir davranış olmaya devam ediyor. Splitagram, bu tür kolajlar oluşturmayı kolaylaştırıyor. Bir web uygulaması olan Splitagram, telefon üzerinden kullanılabiliyor.

Telefonda fotoğraf galerinizdeki bir fotoğrafı Splitagram’a yüklemeniz yeterli. Web uygulaması bu fotoğrafı otomatik olarak üç sütuna ve gerekirse birden fazla satıra bölüyor. Tamamlanmış resmin nasıl görüneceğini ön izleyebiliyorsunuz.

Splitagram’ın oluşturduğu resimleri doğru sırada Instagram’a yüklemek için uygulamanın sunduğu basit yönergeleri izleyin.

Splitagram (Web)

2. Koel (Web): Tweet’leri Instagram Gönderisi Yapın

Instagram’daki arkadaşlarınızla paylaşmak istediğiniz bir tweet gördüğünüzde, ekran görüntüsü almakla yetinmeyin. Twitter’ın tasarımı Instagram’da biraz garip görünebiliyor, bunun yerine tweet’e bir miktar Instagram stili ekleyebilirsiniz.

Tweet’i Koel’e yapıştırın ve yüklenmesini bekleyin. Cevapları, beğenmeleri ve retweet sayılarını gizlemek gibi seçeneklere sahipsiniz. Instagram’a daha uyumlu görünecek arka plan rengini (tek renk veya gradyan) ekledikten sonra resmi indirip Instagram’a yükleyebilirsiniz.

Koel (Web)

3. Vurku (Web) ve Downloader for Instagram: Resimleri veya Videoları Toplu İndirme

Instagram’ın tüm fotoğraflarınızı indirip PC’nize kaydetmenizi sağlayan bir seçeneği var. Ancak başkalarının resimlerini ve videolarını veya bir hashtag’e ait fotoğrafları indirmek istiyorsanız, Vurku ve Downloader for Instagram’ı kullanabilirsiniz.

Downloader for Instagram, yalnızca masaüstü Chrome’da bir tarayıcı eklentisi olarak kullanılabiliyor ancak daha iyi bir seçenek.

Vurku’yu kullanmak için kaydolmanız gerekiyor ve ücretsiz sürümde bir aramada 50 gönderi görebiliyorsunuz.

Vurku (Web)

Downloader for Instagram (Chrome eklentisi)

4. Insta Tools (Android): Çeşitli Araçlar

Insta Tools, Hikayeleri indirmekten en popüler hashtag’leri göstermeye, özel font stilleriyle başlık yazmaktan kullanıma hazır başlıklara bir dizi işlevi bünyesinde barındırıyor. Ücretsiz uygulama, sizi çok fazla reklamla rahatsız etmiyor. Instagram’da gezerken bir “Paylaş” seçeneği gösterdiğinden gönderiler üzerinde çalışmayı kolaylaştırıyor.

Insta Tools (Android)

5. StoryScroll (Windows ve macOS): Web Sayfalarını Kayan Videolara Dönüştürüp Hikaye Olarak Paylaşın

Instagram’da URL paylaşabilmeniz için en az 10.000 takipçiniz olması ve hesabınızın doğrulanmış olması gerekiyor. Ancak bunlar olmadan da Hikayeler işlevini kullanarak web sayfalarını takipçilerine gösterebilirsiniz.

Ücretsiz sürümde metin eklemenize ve filigranı değiştirmenize izin verilmiyor. Bunları yapabilmek için ücretli sürüme geçmeniz gerekiyor.

İndirin: StoryScroll Windows, macOS (Ücretsiz)

6. 1stagram (Web): Herhangi Bir Kişinin İlk Paylaşımını Bulun

1stagram (Web)