Sosyal medyanın en aktif kullanılan platformlarından biri olan instagram kapatılma gündeminde olan Tiktok benzeri bir özellik yayınladı. Uygulamanın ismi REELS…

Instagram reels nedir ve nasıl kullanılır?

15 saniyelik çeşitli efektler ve sesler ile video çekme işlemi olan reels yayınlandı.  Ve paylaşım yapabilme gibi özellikleri barındıran Instagram reels uygulamasını son zamanlarından çok daha konuşulan TikTok uygulamasına rakibi olup olmaması beklenmektedir.  İşte Instagram reels ile ilgili merak edilen bütün soruların yanıtları.

Geri sayım ve zamanlayıcı yeteneğine de sahip olan reels uygulaması, kullanıcılara daha keyifli bir içerik oluşturma deneyimini sunmaktadır. Bütün bu özelliklere ek bir şekilde kullanıcı olan birey reels ile oluşturmuş olduğu içerikleri, video hızları ile belirli noktalarda dilemiş oldukları gibi değiştirme özelliklerini kullanmaktadır.

nstagram uygulamasının özelliği ile çekilmiş olan 15 saniyelik video içerikleri, ileti ya da hikâye olarak paylaşım avantajı sağlamaktadır. Ayrıca kullanıcı olan sosyal medya üyeleri, keşfet menüsü altında bulunan videolarına da çok kolay bir şekilde erişim sağlayabilirler.