Wish bütün dünyadan milyonlarca ürün satan yüzlerce farklı mağaza ile çevrimiçi bir alışveriş sitesidir.

Wish sevdiğin ürünleri keşfetmene yardım eden çevrimiçi bir alışveriş merkezi gibidir.

wish.com

wish.com’dan alış veriş yapanlar var mı ?

wish.com güvenilir bir site mi ?

wish.com fazla kargo ücreti gelir mi ?

wish.com yurt dışına sorun oluşturur mu ?

wish.com türkiye’ye gönderiyor mu ?

wish kdv hariç ne demek

wish arama geçmişini silme

wish alışveriş sitesi hangi ülkenin

wish hangi ülkenin

wish türkiye iletişim

wish hangi kargo

wish sepetten ürün çıkarma

wish arama geçmişi silme

wish hangi kargo ile çalışıyor

gibi sorular ve daha fazlası Wish hakkında herşey burada ….

For privacy reasons YouTube needs your permission to be loaded.
I Accept

Wish nasıl çalışıyor?

Wish mağazaların ilgili kullanıcılara erişmesine ve bunun karşılığında bu kullanıcıların alışveriş deneyimlerini kişiselleştirmelerine ve kolayca sevdikleri ürünleri bulmalarına yardım eder. Wish pazarlama masraflarını kesmelerine ve bundan elde edilen tasarrufun Wish kullanıcılarına geçmesine yardım eder.

Nasıl katılabilirim?

Epostanı, Facebook profilini veya Google+ hesabını kullanarak, siteyi ziyaret ederek veya Wish mobil uygulamayı indirerek Wish’a katılabilirsin. Deneyimini kişiselleştirmek için tercih edilen sosyal ağın ile giriş yap ve sana daha ilginç ürünler tavsiye etmemize izin ver.

Asla bilgilerini satmaz veya kötüye kullanmayız ve şurada anahatlarıyla verildiği gibi, bazı kanuni taleplere uymak dışında asla bilgilerini üçüncü kişilerle paylaşmayız.

Siparişimi nasıl iptal ederim?

Siparişini iptal etmek için, mağazayla direkt olarak Sipariş Ayrıntları sayfasından iletişim kurabilirsin (7

www.wish.com/transaction)

 1. İşlemini sayfada bul.
 2. İşlemin yanındaki “Destek ile İletişim Kur”a dokunun.
 3. İptal etmek istediğin ürünleri seç.
 4. “Para İadesi Talebi/ Sipariş İptal” konusunu seçin.
 5. Sorununu tarif et ve “Soru Sor”a dokun.

Bu sorunu Wish Desteğe gönderecektir, onlar da bir kaç iş günü içinde size cevap verebilecekler.

Bir siparişi iptal ettim. Nasıl para iadesi alırım?

Wish siparişin için kullandığın ilk ödeme yöntemine iade yapacaktır. Kredi kartı veya sanal kart işe ödediysen, ödediğin miktar direkt olarak kartına iade edilecektir. Lütfen kartı veren bankanın kart hesabına iade işlem için 5–7 gün zaman tanı.

Kartın iptal edildiyse veya süresi bittiyse, lütfen bankanla temasa geçerek olan para iadesi yapılacağını bildir ve ödemeyi yeni kartına veya bankana yönlendirmek için gerekli bilgileri ver. Kart numaran veya bitiş tarihi değiştiyse, bankan bunu kendi işleme alabilir.

Sanal kart ile ödediysen, çoğu kart veren asıl kartına para iadesi işlemi yapabilmektedir. Asıl kart bulunamasa bile, kart numaranı ve makbuzları sakladıysan veren kurum aynı hesap için yeni bir art oluşturabilir (Wish’nın eposta onaylarını makbuz olarak kullanbilirsin). Lütfen daha fazla bilgi için kartını veren kurumla iletişim kur.

PayPal ile ödediysen, ödediğin miktar 3 gün içinde kullandığın PayPal hesabına iade edilecektir. Ödeme yöntemine otomatik olarak yönlendirilmemişse, iadeyi talep etmek için PayPal hesabına giriş yapabilirsin.

Lütfen Wish’nın parayı sadece ilk ödeme yöntemine iade edebileceğini ve farklı bir karta, farklı hesaplara veya çek gibi farklı ödeme yöntemine iade yapamayacağımızı kaydet.

Bir ürünü nasıl iade eder veya değiştirebilirim?

Bir ürünü iade etmek veya değiştirmek için, direkt Sipariş Ayrıntıları sayfasından mağaza ile temasa geçebilirsiniz ( www.wish.com/transaction)

 1. İşlemini sayfada bul.
 2. İşlemin yanındaki “Destek ile İletişim Kur”a dokunun.
 3. İade etmek istediğin ürünleri seç.
 4. “İade veya Değiştirme,” konusunu seç.
 5. Sorununu tarif et ve “Soru Sor”a dokun.

Bu sorunu Wish Desteğe gönderecektir, onlar da bir kaç iş günü içinde size cevap verebilecekler.

Ürünümde bir kusur varsa ne yapmalıyım?

Ürünün hasarlı veya kusurlıysa veya yanlış ürün geldiyse, direkt Sipariş Ayrıntıları sayfasından mağaza ile temasa geçebilirsin (www.wish.com/transaction)

 1. İşlemini sayfada bul.
 2. İşlemin yanındaki “Destek ile İletişim Kur”a dokunun.
 3. İade etmek istediğin ürünleri seç.
 4. “Hasarlı Alındı veya Yanlış Ürün “konularını seç.
 5. Sorununu tarif et ve “Soru Sor”a dokun.

Bu sorunu Wish Desteğe gönderecektir, onlar da bir kaç iş günü içinde size cevap verebilecekler.

Wish hangi ödeme yöntemlerini kabul ediyor?

Siparişini tamamlamak için, bir kaç yolla ödeme yapabilirsin. Şimdilik Google Cüzdan, PayPal ve Visa veya MasterCard logosu olan sanal kartları ve şu belli başlı kredi kartlarını kabul ediyoruz: Visa, MasterCard, American Express, Discover, Cirrus ve Maestro. Nakit, teslimde ödeme veya banka havalesi ile ödeme kabul edemiyoruz. Mevcut ödeme yöntemleri hangi ülkeye olduğuna ve kullandığın platforma bağlı olarak değişebilir.

Bütün ödemeler sipariş için görüntülenen para biriminden yapılacaktır. Kredi kartın yabancı para birimiyle yapılan bir ödemede kullanılmışsa, çoğu bankanın farklı bir para birimiyle ödemene izin vereceğini lütfen unutma ama bu hizmet için bir ücret alabilirler veya almayabilirler. Lütfen uluslararası ödeme yapıp yapamayacağını anlamak için bankana sor.

Wish gümrük, vergiler, KDV veya herhangi bir diğer ücret alıyor mu?

Wish sadece satın alma fiyatı ve gönderi ücretini alır. Gümrük, vergiler, KDV veya herhangi bir diğer ücret tahsil etmiyoruz. Yerel postanenin sipariş verdiği ürünler için ücret alıp almayacağını bilemeyiz. Lütfen herhangi bir fazladan ücret için yerel posta hizmetlerinle temasa geç

Wish’de hangi para birimiyle satış yapılır?

Uluslararası kullanıcılarımızın fiyatları daha iyi anlaması için, fiyatların çok çeşitli para birimlerinde görüntülenmesini destekliyoruz. Bununla birlikte, siparişin ödeneceği para birimi, farklı olabilir ve ödeme aşmasında gösterilecektir.

Kredi kartın yabancı para birimiyle yapılan bir ödemede kullanılmışsa, çoğu bankanın farklı bir para birimiyle ödemene izin vereceğini lütfen unutma ama bu hizmet için bir ücret alabilirler veya almayabilirler. Lütfen uluslararası ödeme yapıp yapamayacağını anlamak için bankana sor.

Wish hangi ülkelere gönderiyor?

Wish’daki mağazalar bütün dünyaya gönderebilir! Çoğu mağaza dünyanın bir çok ülkesine gönderi yapabilir ve bir çok ürün Birleşik Devletler, Kanada ve Meksika’ya gönderilebilir.

Mobil uygulamadaysan, ürün sayfasında aşağı kaydırdığın zaman ürüün gönderi ayrıntılarını görebilirsin.

İnternet sitesindeysen, ürünü sepetine ekleyebilir ve sepetinden tahmini gönderi süresini ve mevcut olup olmadığını görebilirsin.

Gönderi ne kadar sürecek?

Siparişin sipariş tarihinden sonra bir hafta içinde — genellikle bir kaç gün içinde gönderilecektir. Gönderi süresi mağazaya ve ürünün gideceği yere bağlıdır.

Mobil uygulamadaysan, ürün sayfasında aşağı inince, ürünün tahmini gönderi süresini görebilirsin.

İnternet sitesindeysen, ürünü sepetine ekleyebilir ve sepetinden tahmini gönderi süresini görebilirsin.

Nakliye ne kadar?

Wish’deki ürünler bütün dünyadaki mağazalar tarafından satıldığı için, gönderi ürün başına alınır ve gönderi ücreti mağazalar tarafından belirlenir.

Mobil uygulamadaysan, ürün sayfasında aşağı inince, ürünün tahmini gönderi oranını görebilirsin.

İnternet sitesindeysen, ürünü sepetine ekleyebilir ve sepetinden tahmini gönderi oranını görebilirsin.

Siparişim nereden gönderiliyor?

Wish’daki ürünler bütün dünyadaki mağazalardan gelmektedir. Genel olarak bir çok sipariş Asya veya Birleşik Devletler’den gönderilir.

Siparişimi nasıl izleyebilirim?

Siparişinin durumunu veya tahmini varış tarihini kontrol etmek istersen, bu bilgiyi Sipariş Ayrıntıları sayfanda bulabilirsin. Sipariş Geçmişi sayfasına git ve sonra uygun sipariş altındaki Paketi Takip Et’e dokunma.

Bir takip Kimliği varsa, takip sayfan siparişin tahmini varış tarihini, takip geçmişini, takip kimliği ve taşıyıcının sitesine bir bağlantıyı gösterir. Hiçbir takip kimliği yoksa, takip sayfan sınırlı bir tahmin geçmişi ve tahmini varış tarihini gösterecektir.

Siparişinin durumu veya TVT hakkında daha fazla sorun varsa, mağazayla direkt olarak Sipariş Ayrıntları sayfandan iletişim kurabilirsin ( www.wish.com/transaction)

 1. İşlemini sayfada bul.
 2. İşlemin yanındaki “Destek ile İletişim Kur”a dokunun.
 3. İade etmek istediğin ürünleri seç.
 4. “Gönderi Durumu veya TVS” etiketlerini seçin.
 5. Meseleni/sorunu tarif et ve “Soru Sor”a dokun.

Bu sorunu Wish Desteğe gönderecektir, onlar da bir kaç iş günü içinde size cevap verebilecekler.

İade Politikası

Wish’deki satın aldığınız üründen tamamen memnun olmanızı istiyoruz. Eğer herhangi bir sebeple memnun olmazsanız, lütfen şuradan Wish destek ile temasa geçin: support@wish.com

 • Bütün ürünleri teslimden sonra 30 gün içinde iade edebilirsiniz.
 • Sipariş Geçmişi sayfasından bir iade veya para iadesi işlemi başlatabilirsiniz. İade etmek veya para iadesi istediğiniz ürünün yanındaki ‘Destek İle Temas’a tıklamanız yeterli, Wish Destek size yardım etmek için hazırdır.
 • Bütün istekleri aldıktan sonra 72 saat içinde işleme almayı hedefleriz. Para iadeleri siparişi alırken kullanılan asıl ödeme yöntemine iade edilir. Para iadeniz, iade veya hesabınızın durumu hakkında herhangi bir sorunuz olursa, lütfen şuradan Wish destek ile iletişim kurmaktan çekinmeyin: support@wish.com
 • Bir Wish hediye kartının siparişe uygulanması ve siparişin bedelinin herhangi bir sebeple iade edilmesi durumunda, o siparişte kullanılan hediye kartlarının bedeli iade edilmez.
 • Wish, bugün için Wish’e ödenmeyen ücretleri iade edememekte, bedellerini ödeyememekte, masrafını karşılayamamakta veya herhangi bir şekilde sorumlu olamamaktadır. Buna herhangi bir gümrük vergisi veya KDV, aynı zamanda iade işlemi sırasında meydana gelebilecek olan iade nakliye bedeli dahil değildir.

Genel Merkez:

San Francisco, CA

Müşteri Hizmetleri Numarası:

1–800–266–0172

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın kendi sitesinde yayınlamış olduğu posta ile gelen gönderilerin gümrüksüz işlem limiti aşağıdaki gibidir.

Soru : Yurt dışından online alışveriş, posta yolu ile gümrüksüz alışveriş yapma limiti nedir?

Yurt dışından gümrüksüz alışveriş yapma limiti 74€ dur. 75€-1500€ arası alışverişlerde (Burada bahsedilen toplam 74€ tutarına getirmiş olduğumuz ürünün kargo ya da posta bedeli dahil değildir. Örneğin 60 € tutarında bir ürün aldık ve 25 € kargo bedeli ödediysek bu ürünün asıl değer 60 € olduğu için vergiden muaf olur ve hiç bir ek ücret ödemeden ürünümüzü teslim alabiliriz.) eğer gönderi avrupa birliği ülkelerinden geliyor ise tutarının %18’i diğer ülkelerden geliyor ise tutarının %20 si kadar vergi ödenerek işlemleri tamamlanabilir.

Soru: 1500€ üstü tutarlarda vergi oranları nedir?

1500€ üstü alışverişlerde almış olduğunuz ürün için ilgili eşyaya ait standart vergi oranları uygulanır. Bu oran gümrük ve ticaret bakanlığı tarafından belirlenir.

Soru: Yurt dışından her ürün getirilebilir mi?

Yurt dışından her ürünü posta yolu ile getirmeniz mümkün değildir. Ateşli silahlar, kesici aletler, her türlü ilaç, gıda gibi ürünlerin yanı sıra sim kart takılan ürünün getirilmesi yasaktır.
Konuyla ilgili daha fazla bilgiyi aşağıdaki link üzerine tıklayarak alabilirsiniz

Soru : Cep telefonu getirme şartları nedir?

Yurt dışından fiyatı ne olursa olsun sim kart takılan ürünler (cep telefonu vs. ) getirilmesi kesinlikle yasaktı. Getirttiğiniz ürünler gümrükte takılacaktır ve size teslim edilmeyecektir. Bu aşamada yapabileceğiniz tek şey karşı tarafa iade ederek paranızı geri almaktır.

Bazı firma ve satıcılar cep telefonlarının ambalajları ve fiyatları üzerinde değişiklik yaparak telefon dışında başka bir sipariş imajı yaratarak gümrükten geçirebileceklerini söylemektedirler ancak çok büyük ihtimalle tespit edilecek ve mağdur olacaksınız. Bu yüzden bu şekilde bir alışveriş önermemekteyiz.

Daha fazla bilgi için Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın resmi sayfasından bilgi alabilirsiniz.